Ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenie assistance to obok OC i AC jedno z popularniejszych ubezpieczeń komunikacyjnych na rynku. Bardzo często jest ono dołączane do pakietu OC i AC, dlatego tez kierowcy decydują się na jego zakup. Warto jednak dowiedzieć się czym jest ubezpieczenie assistance i jaki ma zakres. W przypadku posiadania tego ubezpieczenia, ubezpieczyciel wypłaca świadczenie w momencie, gdy kierowca potrzebuje pomocy medycznej lub technicznej na drodze.

Dlatego gdy samochód odmówi posłuszeństwa na drodze, zabraknie paliwa, czy wymagana będzie pomoc lekarza, ubezpieczyciel ma obowiązek udzielić nam pomocy. Pomoc w postaci assistance może wykupić każdy kierowca, bez względu na to czy robi to prywatnie czy przez wzgląd na działalność gospodarczą, którą prowadzi.

Różny zakres ubezpieczenia

Taka polisa nie jest obowiązkowa, możemy się na nią zdecydować lecz nie musimy, bez względu na to, co powie nam ubezpieczyciel. Zakres takiego ubezpieczenia może być bardzo różny. Wszystko jest zależne od towarzystwa ubezpieczeniowego i zawartych w umowie warunków ogólnych. Ostatecznie jednak to my decydujemy o zakresie polisy, bowiem w razie wypadku to my będziemy korzystać z pomocy, więc musimy być przekonani o słuszności swojej decyzji i o tym, że zakres ochrony jest dla nas wystarczający.

Najczęściej otrzymamy pomoc w przypadku naprawy samochodu w miejscu wypadku, odholowanie go do serwisu, pomoc telefoniczna w poszukiwaniu mechanika, dostarczenie paliwa, zakwaterowanie w hotelu na czas naprawy czy wynajęcie pojazdu zastępczego. Aby uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić na numer telefonu podany przez ubezpieczyciela i wyjaśnić sytuację. Cena ubezpieczenia assistance także może być różna, a jest ona zależna od tego, czy preferujemy wybór polisy w wersji podstawowej czy też rozszerzonej.

Zakres świadczonej pomocy

Różnią się one przede wszystkim zakresem świadczonej pomocy, a także zasięgiem terytorialnym- czyli miejscem, w którym będziemy mogli liczyć na udzielenie pomocy. Pakiet podstawowy odnosi się do zdarzeń powstałych na terenie kraju, natomiast pakiet rozszerzony obejmuje także inne państwa, choć głównie te europejskie. Co do konkretnych informacji na temat ceny tego ubezpieczenia, najlepiej zgłosić się do swojego ubezpieczyciela. Widomo jednak, że im więcej ubezpieczeń wykupimy, tym większa istnieje szansa na gratisowe assistance.

W przypadku wykupienia ubezpieczenia assistance, możemy bardzo wiele zyskać. Przed podpisaniem umowy pamiętajmy jednak, aby sprawdzić wszelkie jej warunki i zakres pomocy. Szczególnie dotyczy to darmowego assistance, który otrzymaliśmy w pakiecie z OC i AC. Może się bowiem okazać, że będzie ono bardzo skromne i niewiele na tym zyskamy. W takich sytuacjach najlepiej dopłacić i kupić ubezpieczenie oddzielnie niż w pakiecie. Najważniejszy jest nasze bezpieczeństwo i pewność, że w razie nieprzewidzianego zdarzenia szybko otrzymamy pomoc.

Dodaj komentarz