Ubezpieczenie domu to podstawowa gwarancja ochrony mienia. W końcu jest on ostoją i azylem, w którym lokuje się ogromną część zarobionych pieniędzy. Aby móc czuć się w nim bezpiecznie konieczne staje się zadbanie o jak najlepszą polisę ubezpieczeniową. Problem pojawia się jednak, w chwili wyboru odpowiedniego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Jakimi kryteriami należy kierować się podczas poszukiwań? Co wchodzi w skład ubezpieczenia domu? Ubezpieczenie domu obejmuje wszystkie jego elementy będące stałym wyposażeniem domu, takie jak: stolarka okienna i drzwiowa, piec, kominek – jeżeli taki się znajduje, elementy instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, okleiny oraz okładziny ścian i podłóg, np. tapety, parkiety, gres oraz wyposażenie łazienek. W skład ubezpieczenia wchodzą też kraty, rolety i żaluzje. Dotyczy ono również garażu, jeśli znajduje się on w bryle domu. Pamiętaj, że zawsze dostajesz możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia domu i ubezpieczyć cenne przedmioty, które znajdują się w domu, np.: sprzęt RTV i AGD, meble, obrazy, książki. Ponadto zakres ubezpieczenia domu można zawsze poszerzyć o inne budynki znajdujące się na terenie posesji – wolno stojący garaż lub budynek gospodarczy bądź też takie elementy jak: ogrodzenie czy lampy ogrodowe. Przed czym chroni ubezpieczenie domu? Decydując się na wykupienie podstawowego pakietu obejmującego ubezpieczenie domu od takich zdarzeń losowych, jak: pożar, uderzenie pioruna w trakcie burzy czy upadek statku powietrznego. Oczywistością jest, że im większy zakres ubezpieczenia domu, tym lepiej dla osoby wykupującej polisę. W chwili, gdy pakiet zostanie rozszerzony to możemy liczyć na wypłatę odszkodowana przez ubezpieczyciela – w przypadku zniszczeń spowodowanych przez porywisty wiatr, powódź, śnieg, dym, sadzę, uderzenie pojazdu, katastrofę budowlaną, usuwanie się ziemi czy upadek drzew lub masztów. Towarzystwa Ubezpieczeniowe dają również możliwość ochrony domu na wypadek konieczności przeprowadzani akcji ratowniczej, np.: gaszenia pożaru bądź są podstawy do ubiegania się o zwrot kosztów związanych z uprzątnięciem pozostałości po szkodzie lub ewentualnej rozbiórce.

Ubezpieczenie domu – jak wybrać ubezpieczyciela?

Ubezpieczenie domu to podstawowa gwarancja ochrony mienia. W końcu jest on ostoją i azylem, w którym lokuje się ogromną część zarobionych pieniędzy. Aby móc czuć się w nim bezpiecznie konieczne staje się zadbanie o jak najlepszą polisę ubezpieczeniową. Problem pojawia się jednak, w chwili wyboru odpowiedniego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Jakimi kryteriami należy kierować się podczas poszukiwań?

Co wchodzi w skład ubezpieczenia domu?

Ubezpieczenie domu obejmuje wszystkie jego elementy będące stałym wyposażeniem domu, takie jak: stolarka okienna i drzwiowa, piec, kominek – jeżeli taki się znajduje, elementy instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, okleiny oraz okładziny ścian i podłóg, np. tapety, parkiety, gres oraz wyposażenie łazienek. W skład ubezpieczenia wchodzą też kraty, rolety i żaluzje. Dotyczy ono również garażu, jeśli znajduje się on w bryle domu. Pamiętaj, że zawsze dostajesz możliwość zwiększenia zakresu ubezpieczenia domu i ubezpieczyć cenne przedmioty, które znajdują się w domu, np.:  sprzęt RTV i AGD, meble, obrazy, książki. Ponadto zakres ubezpieczenia domu można zawsze poszerzyć o inne budynki znajdujące się na terenie posesji – wolno stojący garaż lub budynek gospodarczy bądź też takie elementy jak: ogrodzenie czy lampy ogrodowe.

Przed czym chroni ubezpieczenie domu?

Decydując się na wykupienie podstawowego pakietu obejmującego ubezpieczenie domu od takich zdarzeń losowych, jak: pożar, uderzenie pioruna w trakcie burzy czy upadek statku powietrznego. Oczywistością jest, że im większy zakres ubezpieczenia domu, tym lepiej dla osoby wykupującej polisę. W chwili, gdy pakiet zostanie rozszerzony to możemy liczyć na wypłatę odszkodowana przez ubezpieczyciela – w przypadku zniszczeń spowodowanych przez porywisty wiatr, powódź, śnieg, dym, sadzę, uderzenie pojazdu, katastrofę budowlaną, usuwanie się ziemi czy upadek drzew lub masztów. Towarzystwa Ubezpieczeniowe dają również możliwość ochrony domu na wypadek konieczności przeprowadzani akcji ratowniczej, np.: gaszenia pożaru bądź są podstawy do ubiegania się o zwrot kosztów związanych z uprzątnięciem pozostałości po szkodzie lub ewentualnej rozbiórce.

Dodaj komentarz