Czym da się przeciąć beton?

Czym da się przeciąć beton?

Beton od kilkudziesięciu lat jest stosowany w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Za wynalazców betonu uznani zostali Rzymianie. Do produkcji betonu wykorzystuje się dzisiaj wodę, kruszywo (z reguły jest to piasek) i cement. Miesza się je w odpowiednich proporcjach. Mimo tak prostych składników, gotowa mieszanka po związaniu staje się bardzo twarda. Betonowe elementy są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne. W trakcie wznoszenia nowych budynków czy przy remontach starych bardzo często trzeba docinać do potrzebnych wymiarów elementy wykonane z betonu. Jakie narzędzie do tego służą?

Szeroki wybór narzędzi do obróbki betonu

Rynek narzędzi dla budownictwa jest obecnie bardzo mocno rozbudowany. W ofercie są między innymi piły do betonu. Jest to szeroka gama produktów, która obejmuje między innymi pilarki spalinowe. Mimo że z wyglądu są one bardzo podobne do tych przeznaczonych do cięcia drewna, to jednak te do betonu znacznie się od nich różnią. W przypadku spalinowych pił do betonu łańcuch wykonywany jest z diamentu. Również w przypadku pił tarczowych stosuje się tarcze diamentowe. Producenci pił do betonu dbają nie tylko o to, aby praca nimi była wydajna, ale przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo użytkowników. Wiele modeli pił do betonu posiada więc osłony n tarcze. W przypadku pił do betonu łańcuchowych rozwiązaniem godnym polecenia jest system chłodzenia. Jako materiał chłodzący wykorzystywana jest woda. Woda nie tylko zapobiega przegrzewaniu się piły, cały system działa tak, że zanieczyszczenia, które powstają przy cięciu są usuwane w sposób automatyczny.

Przed kupieniem piły

Zakres planowanych prac budowlanych czy remontowych to najważniejsze kryterium, którym należy kierować się na zakupach. Ręczne pilarki łańcuchowe to nie jedyne narzędzia do cięcia betonu. W dużych ekipach budowlanych na wyposażeniu znajdują się także przecinarki do betonu oraz piły stołowe. Duże firmy budowlane wykorzystują wszystkie te narzędzia, żadne z ich nie jest bezużyteczne. Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-scienne/

Dodaj komentarz