Komunikacyjne NNW – kto i ile dostanie

Komunikacyjne NNW – kto i ile dostanie

Ubezpieczenie NNW dla kierowców, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na drodze, to coraz popularniejszy produkt ubezpieczeniowy, który jednak ma pewne ograniczenia. Jak każde ubezpieczenie. Najważniejsze są zawsze dla nas pytania o to, kto i ile dzięki takiemu ubezpieczeniu dostanie.

Osoby objęte ubezpieczeniem

Najczęściej dzisiaj ubezpieczenie NNW online obejmuje kierowcę oraz wszystkich pasażerów, którzy podróżowali razem z nim. Ciekawostką może tutaj być zapis umowny, który ogranicza liczbę pasażerów do poziomu przewidzianego w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Innymi słowy, jeśli kierowca przewoził nadliczbowych pasażerów, nie będą oni objęci jego ubezpieczeniem. Ubezpieczenie, w którym ochroną objęty jest tylko kierowca, to dzisiaj rzadziej spotykany produkt.

Istotne jest tutaj także to, że ubezpieczenie nie ogranicza się do osób, które przebywały w samochodzie w czasie zdarzenia drogowego. Jest to ważne, ponieważ bardzo wiele zdarzeń powodujących szkody na naszym ciele czy to u pasażerów, ma miejsce w czasie postoju na parkingu czy na poboczu lub w innych sytuacjach. Tego typu zdarzenia są obecnie w pełni obejmowane przez dobre ubezpieczenie NNW online.

Wartość ubezpieczenia

Trzeba mieć na uwadze, że ubezpieczenie NNW online ma na celu przede wszystkim pokrycie podstawowych kosztów leczenia, rehabilitacji i transportu medycznego w przypadku zdarzenia drogowego. W polskim systemie ochrony zdrowia mamy prawo do darmowego leczenia w dużym zakresie, więc nie będziemy musieli za wszystko płacić. W związku z tym ubezpieczenie NNW online nie musi opiewać na wysoką kwotę. Jeśli kupimy ubezpieczenie za kilkadziesiąt złotych w skali roku, będzie to w zupełności wystarczająca kwota dla uzyskania sumy ubezpieczeniowej na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Taka suma wystarcza do pokrycia kosztów zabiegów rehabilitacyjnych, transportu medycznego czy zakupu leków bezpośrednio po zdarzeniu. Resztą zajmuje się po prostu nasza służba zdrowia.

Więcej pod adresem https://www.mtu24.pl/

Dodaj komentarz