Płukanki poprawiające kondycję włosów

Płukanki poprawiające kondycję włosów

Każda kobieta chciałaby mieć zdrowe, mocne włosy, które będą zachwycały wyglądem. Niestety, z różnych powodów wiele pań boryka się z włosami osłabionymi, zniszczonymi, wypadającymi. W takiej sytuacji warto wspomóc się ziołowymi płukankami, których zadaniem jest odżywienie oraz wzmocnienie włosów. Zobaczmy, jakie płukanki najlepiej wprowadzić do pielęgnacji fryzury.

 

Lipa i skrzyp wolny

To płukanka idealna dla włosów suchych. Nie tylko odżywi fryzurę, ale również skutecznie ograniczy łamanie włosów, a także ich wypadanie. Płukanka z lipy oraz skrzypu wykazuje działanie przeciwzapalne. Aby przygotować płukankę, można sięgnąć po lipę i skrzyp dostępne w saszetkach. Zaparzenie ziół w takiej formie jest bardzo wygodne. Do przygotowania płukanki potrzeba po sześć saszetek zarówno skrzypu, jak i lipy. Zioła zalewamy dwoma litrami wrzącej wody. Oczywiście przed użyciem wyjmujemy saszetki z ziołami. Jak często stosować taką płukankę? Optymalnie, jeśli co drugie mycie włosy spłuczemy taką miksturą ziołową.

 

Chmiel i pokrzywa

To płukanka idealna dla osób borykających się z łojotokiem oraz nadmiernym swędzeniem skóry głowy. Eliminuje te dolegliwości, jednocześnie skutecznie wzmacniając cebulki włosowe. Do przygotowania płukanki potrzebujemy sześć saszetek pokrzywy, a także pięć saszetek sproszkowanych szyszek chmielu. Zioła zalewamy niecałymi dwoma litrami wody. Oczywiście przed użyciem odcedzamy.

 

O czym warto pamiętać?

Zioła – zarówno te luzem, jak i te w saszetkach – zalewamy wrzącą wodą, a następnie przykrywamy i pozostawiamy mniej więcej na dwadzieścia minut, aby naciągnęły. Napar do płukania włosów nie może być zbyt mocny. Jeśli głowę myjemy rano, napar z powodzeniem możemy przygotować wieczorem. Rano trzeba tylko dodać do niego ciepłą wodę. Po umyciu włosy delikatnie osuszamy ręcznikiem. Aby napar ziołowy przyniósł oczekiwane efekty, należy używać go do ostatniego płukania włosów. Ciekawostką jest fakt, że zioła nie tylko poprawiają kondycję włosów, ale również wpływają na ich kolor.

Dodaj komentarz