Spray do uszu

Narząd słuchu pełni w naszym życiu ogromną rolę. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio o nie zadbać. Jedną z czynności, którą należy wykonywać regularnie jest czyszczenie uszu z zalegającej woskowiny. Jak to robić? Po jakie środki sięgać, jeśli chcemy, aby nasze uszy były perfekcyjnie czyste?

Czy patyczki to dobre rozwiązanie?

Wiele osób sięga po dostępne w każdej drogerii patyczki higieniczne. Tymczasem okazuje się, że używanie patyczków jest ogromnym ryzykiem. Myjąc patyczkami uszy, doprowadzamy do wpychania woskowiny w głąb kanału słuchowego. W efekcie dochodzi do ryzyka powstania czopu z woskowiny, który nie tylko pogorszy słuch, ale może również powodować ból.

 

Czym myć uszy?

Stosowania patyczków higienicznych należy się wystrzegać. Czym w związku z tym można myć uszy? Doskonale sprawdza się zwykła ciepła woda z dodatkiem łagodnego środka myjącego o pH wynoszącym 5.5. Takie rozwiązanie jest jednak wskazane wyłącznie wtedy, kiedy pojawiająca się ilość woskowiny nie jest zbyt duża. Kiedy pojawia się jej nadmiar, woda może nie wystarczyć. W takiej sytuacji należy sięgnąć po spray do uszu. Wybór tego rodzaju preparatów jest obecnie bardzo duży.

 

Jak działa spray do uszu?

Dobry spray do uszu rozpuszcza woskowinę, a następnie ją usuwa w sposób naturalny i bez niepotrzebnej ingerencji. Dzięki temu jesteśmy chronieni przed osłabieniem słuchu, bólem ucha czy pojawieniem się szumu.

 

Jak należy stosować spray do uszu?

Jeśli sięgamy po spray do uszu wyłącznie w celach profilaktyczny, należy stosować go maksymalnie dwa razy w tygodniu. Jeżeli spray ma pomóc w dolegliwościach związanych z zalegającą woskowiną, trzeba aplikować go nawet kilka razy dziennie.

 

Czy stosowanie sprayu jest bolesne?

Sięgając po spray do uszu, nie należy obawiać się, że jego stosowanie jest bolesne. Wprowadzenie substancji nie boli. Pojawiającą się płynną substancję, czyli rozpuszczoną woskowinę należy wytrzeć, pozostawiając ucho suche.

Stosowanie sprayu do uszu jest bezpieczne i bezbolesne. To dobry sposób na pozbycie się woskowiny zalegającej w uchu.

Dodaj komentarz