Ubezpieczenie NNW kierowcy

Firmy ubezpieczeniowe działające obecnie na rynku oferują kierowcom nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale również szereg innych ubezpieczeń zwiększających ochronę i bezpieczeństwo. Zalicza się do nich między innymi ubezpieczenie NNW komunikacyjne, którego popularność jest coraz większa.

Jaką ochronę zapewnia NNW komunikacyjne?

Jest to polisa, która zapewnia ochronę nie tylko kierowcy, ale również pasażerom. Polisa chroni nie tylko zdrowie, ale również życie. W przypadku wypadku, który skutkował będzie powstaniem uszczerbku na zdrowiu można liczyć na wypłatę świadczenia. Podobnie wówczas, gdy na skutek wypadku dojdzie do śmierci.

Kiedy działa ubezpieczenie NNW?

Zanim wykupimy polisę NNW, warto wiedzieć, w jakich sytuacjach będzie ono działało. Polisa zapewnia ochronę nie tylko wówczas, gdy wypadek miał miejsce podczas poruszania się samochodu po drodze. Na wypłatę świadczenia można liczyć również wówczas, gdy zdarzenie miało miejsce podczas wysiadania bądź wsiadania do auta, podczas postoju oraz zatrzymania, a także wówczas, gdy na trasie naprawialiśmy samochód.

Kogo chroni ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW zapewnia ochronę nie tylko kierowcy. Obejmuje ono również pasażerów. Trzeba jednak pamiętać, że ich liczba nie może przekraczać tej, która jest podana w dowodzie rejestracyjnym samochodu.

Gdzie kupić NNW komunikacyjne?

Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest udanie się do firmy ubezpieczeniowej. Trzeba jednak pamiętać, że będzie to wiązało się ze znaczną stratą czasu. O wiele bardziej korzystnym jest NNW online. Aby wykupić polisę NNW, nie musimy w ogóle wychodzić z domu. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową, a następnie wprowadzić wszystkie wymagane dane. Przed ostatecznym zatwierdzeniem umowy należy zapoznać się dokładnie z OWU, czyli ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Znajdują się w nich informacje dotyczące między innymi tego, jakie są wyłączenia. Chodzi o sytuacje, kiedy polisa nie obowiązuje, a tym samym nie otrzymamy świadczenia.

NNW komunikacyjne to bez wątpienia polisa, którą warto wykupić.

Dodaj komentarz