Co obejmuje ubezpieczenie Assistance?

Ubezpieczenie Assistance, to dobrowolna forma ubezpieczenia, która pozwala nam na uzyskanie ochrony w zakresie technicznym, medycznym, informacyjnym i prawnym w sytuacji awaryjnej.

Assistance. Jak to działa?

Ubezpieczenie Assistance aktywuje się, kiedy dojdzie do niespodziewanego zdarzenia podczas wyjazdu czy w trakcie jazdy samochodem. Jego zakres jest dowolny i sami możemy podjąć decyzje o tym, w jakim stopniu będziemy podlegać ochronie. Bardzo często ubezpieczenie Assistance dotyczy polisy komunikacyjnej. W takim przypadku możemy liczyć na podstawową ochronę, która obejmuje zazwyczaj przypadki naprawy samochodu na trasie, holowania pojazdu, transport kierowcy, zapewnienie koła zapasowego, a w niektórych przypadkach także wynajmu zastępczego samochodu. Wszystko zależy tutaj od Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, które dokładnie określa, w jakich przypadkach możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela, a kiedy będziemy zmuszeni radzić sobie sami. W zależności od polisy sama ochrona może dotyczyć jedynie terytorium Polski, jak też obowiązywać poza granicami naszego kraju.

Kiedy nie otrzymamy pomocy?

Przed podpisaniem umowy powinniśmy dokładnie sprawdzić, w jakich przypadkach nie otrzymamy pomocy. Ubezpieczenie Assistance nie działa bowiem zawsze. Jeśli na przykład dojdzie do uszkodzenia pojazdu z naszej winy, to nie powinniśmy spodziewać się żadnej pomocy czy odszkodowania. Powody odmowy mogą być różne. Jest to choćby wlanie do baku nieodpowiedniego paliwa, które stało się przyczyną awarii. Bywa, że pomocy potrzebujemy, gdyż doszło do stłuczki, a konsekwencje tej, nie pozwalają nam kontynuować jazdy. Pomoc oczywiście przybędzie, ale nie możemy liczyć na ratunek, jeżeli w chwili wypadku samochodowego byliśmy na przykład pod wpływem alkoholu. W takim przypadku ubezpieczyciel uzna, że jesteśmy jedynym winnym zaistniałej sytuacji i zmuszeni będziemy ponieść wszelkie koszty holowania samochodu. W niektórych przypadkach wyszczególnione są lokalizacje, które nie uprawniają do pomocy. Może to być na przykład nieutwardzona droga.

Zobacz więcej na: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-assistance

Dodaj komentarz