Ubezpieczenie komunikacyjne auta – OC. Polisa na życie OC

polisa-na-zycieKupując nowy samochód warto pomyśleć o wyborze zakładu ubezpieczeń, w którym wykupimy ubezpieczenie. Ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniej firmy, która będzie świadczyła nam ubezpieczenia komunikacyjne oc, jest porównanie ofert ubezpieczycieli korzystając z kalkulatora ubezpieczeń samochodowych, umożliwiającego wybór najtańszych ofert.

Ubezpieczenie auta warto kupić w pakiecie, czyli OC i AC od jednego towarzystwa. Polisa oc jest niezbędnym elementem każdego ubezpieczenia. Jego warunki reguluje Ustawa o Ubezpieczeniu Obowiązkowym, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczeń Komunikacyjnych z dnia 22.05.2003 r. Jest ono ważne, bo zabezpiecza nas przed skutkami wypłaty czasami bardzo wysokich odszkodowań osobom poszkodowanym przez nas podczas wypadku drogowego. Ubezpieczenia samochodów dzielą się na obowiązkowe ubezpieczenie OC, które musi mieć każdy właściciel pojazdu mechanicznego i dobrowolne ubezpieczenia samochodowe AC, KR, NW, Assistance lub ochrony prawnej. Oznacza to że aby poruszać się po drodze musisz posiadać przynajmniej polisę OC, a dodatkowo aby chronić siebie i swoje auto warto zainwestować w już nie takie tanie ubezpieczenia AC, NW i inne.

Zobacz również: http://www.finmarket.pl/ubezpieczenia/samochod.html

Wykupując tylko ubezpieczenie OC, możemy kierować się jego ceną, czyli wybrać najtańszy pakiet. Jednak zdarzyć się może i tak, że sami ulegniemy wypadkowi, a chcąc zapewnić przyszłość swoim najbliższym po swojej śmierci, warto zainwestować w ubezpieczenie noszące nazwę polisa życie. Podpisując umowę z wybranym wcześniej ubezpieczycielem, trzeba wybrać uposażonego. To osoba, która ma odebrać świadczenie w razie naszej śmierci. Uposażonego można zmienić w każdej chwili, jednak prawo do tego ma tylko ubezpieczony. Możemy wybrać ubezpieczenie na życie jak i dożycie – zarówno terminowe, jak i dożywotnie, w którym wypłata świadczenia następuje w przypadku śmierci lub dożycia określonego wieku.

Decyzja o wyborze odpowiedniego ubezpieczenia na życie powinna być dobrze przemyślana. Kupując ubezpieczenie na życie powinniśmy dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczeń, aby wiedzieć jakie obowiązki mają obydwie strony umowy.

Dodaj komentarz