Czy pomoc dla powodzian jest skuteczna?

Czy pomoc dla powodzian jest skuteczna?

W chwili obecnej na większości z terenów objętych powodzą  woda ustąpiła. Najważniejsze teraz jest oszacowanie strat i odpowiednia pomoc państwa dla powodzian. Wiadomo, że proces ten trwa wyjątkowo długo, niektórzy czekają już ponad miesiąc na obiecaną pomoc. 

Większość poszkodowanych przez powódź skarży się też na opieszałość urzędników w związku z likwidacją szkód przez towarzystwa ubezpieczeniowe, głównie PZU. Osoby, które mają zalane domy nie dostali jeszcze pieniędzy, by mogli rozpocząć ich remonty, osoby, które straciły wszystko także jeszcze nic nie dostały. Większość czeka nadal na kosztorys i opinię rzeczoznawcy majątkowego w zakresie poniesionych strat.  Najbardziej skarżą się mieszkańcy Lanckorony, którzy do tej pory zamiast obiecanej pomocy otrzymali jedynie zaliczkę  w wysokości trzystu złotych.

Kilka dni temu szef MSWiA, Jerzy Miller zaapelował do towarzystw ubezpieczeniowych, by podjęli szybkie działania, które będą zmierzały do zapewnienia poszkodowanym w powodzi szybkiej wypłaty odszkodowań, a przynajmniej zaliczek, które pozwoliłyby im na rozpoczęcie prac porządkowych i remontów. Chce tym samym, by poszkodowani wiedzieli, że ubezpieczając się mogą zawsze liczyć na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dodaj komentarz